Gabriel Knight... there are destinies we cannot avoid

NOVINKY

NEW The GK forum is ready; old VU forums closing.
NEW Norwegian translation of this site!
NEW “Cat hair moustache” puzzle – full exposé!
NEW Interview with Scott Bilas (technical lead, GK3) by Philip Jong.
NEW Full transcript of Ingrid Heyn’s interview with Robert Holmes.
NEW The Bavaria article is now up.
NEW Yates poem: GK inspiration article is now up.
POSTCARD PETITION GK forum postcard petition to VUG; example text is here on the campaign site.
SIGN Our guestbook is waiting for your signature;
IMPORTANT! How you can help with the GK4 Campaign;
FORTHCOMING Rennes-le-Château; St George; The Templars.

English  ·  Deutsch  ·  Português  ·  Français  ·  Italiano  ·  Русский  ·  Español  ·  Norsk  ·  Česky  ·  ελληνικά  ·  עברית

Příběh Gabriela Knighta

Práce na Gabriel Knight – Sins of the Fathers, první hře ze série Gabriel Knight, začaly v roce 1993, když Jane Jensenová, která vycházela ze své významnější zkušenosti spolunávrhářky sierráckého King’s Questu VI, dostala příležitost navrhnout svou vlastní hru. Výsledkem byla hra Sins of the Fathers – hra, jíž bylo souzeno být zapsána do herních análů za množství inovací, co přinesla nejen svému žánru, ale také všem ostatním kategoriím počítačových her.

Sins of the Fathers byla tradiční point-and-click adventurou, která těžila z rozhraní vyvinutého Sierrou pro dřívější hry, obohacená o značné množství ručně kreslené grafiky, jež sehrála značnou roli také ve střizích, setříděných do sledu komiksových políček. Zpracování bylo 2D, s kreslenými pozadími, na nichž bylo dosaženo dojmu hloubky paletou čítající 256 barev a chytrým užitím perspektivy.

Avšak hlavním přínosem, který přinesl GK, byl realismus. To, co odlišovalo herní zápletku od čehokoliv jiného do té doby, byl způsob, jakým se prolínala fikce a realita, historie a nadpřirozené věci – přednost, která je vlastní všem hrám této série. První samostatné dílo Jane Jensenové vypráví příběh o chudém spisovateli z New Orleansu píšícího o záhadách, který narazí na zlý Voodoo kult a objeví, že historie jeho rodiny byla propojena s tím, co se děje v přítomnosti. Jak se zápletka rozvíjela, více a více informací z historie, mytologie a nejrůznějších náboženských prvků dotvářely jednotný obrázek celku, v závěru pak vrcholícím klasickým tragickým koncem.

Světově známí hollywoodští herci jako Tim Curry, Mark Hamill a Michael Dorn namluvili CD verzi hry; byla také verze určená pro nově vyšlý operační systém Microsoft Windows.

Taková hra nemohla být ze strany hráčů a recenzentů přehlédnuta; obdržela výtečná hodnocení v recenzích a ještě lepší tržní odezvu. Mnoho herních časopisů neváhalo zavalit GK nejrůznějšími oceněními.

Mezitím co se vezla na vlně úspěchu Sins of the Fathers, začala Jane Jensenová pracovat na druhé části toho, co se začalo rýsovat do jedné z asi nejvzpomínanějších herních sérií vůbec. Další adventura o Gabrielu Knightovi byla s podtitulem The Beast Within. Sierra dávala velký důraz na technickou stránku hry tím, že na její produkci vyčlenila vysoký rozpočet se záměrem využít nejnovější FMV technologii použitou v obou dílech Phantasmagorie. Produkčním týmem bylo najmuto celé herecké obsazení k zahrání nejrůznějších charakterů, a zatímco se většina akce, kromě několika scén, konala ve studiu před modrým pozadím, jedna část skupiny se vydala do Německa za skutečnými místy objevujících se ve hře a nafotili snímky, jež se měly stát fotografickými pozadími, na kterých se pak měly pohybovat herní postavy. Jelikož v sobě zápletka zahrnovala fiktivní operu, která měla být podle hry napsána Richardem Wagnerem pro šíleného bavorského krále Ludvíka II., Robert Holmes, hlavní skladatel, musel napsat celou skladbu operních děl, zahranými a nazpívanými profesionálními hudebníky a operními pěvci.

Hra vyšla roku 1995, a dostala hned od počátku výborné recenze a skvělou odezvu od veřejnosti. To vyústilo v okamžitou vysokou prodejnost. Investice vložené do GK2 se tak v brzké době vrátily, a to přesto, že se na FMV a interaktivní filmy dívalo skrze prsty těmi hráči, kteří nepřijali Phantasmagorii, jeden z pokusů od Sierry v tomto oboru.


DALŠÍ STRÁNKA

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0!    Valid CSS!

 
|  Home  |  Kdo JE Gabe Knight?  |  Dosavadní průběh příběhu  |  Pokračování s GK4?  |  Jak můžete pomoci VY  |