Gabriel Knight... there are destinies we cannot avoid

NOVINKY

NEW The GK forum is ready; old VU forums closing.
NEW Norwegian translation of this site!
NEW “Cat hair moustache” puzzle – full exposé!
NEW Interview with Scott Bilas (technical lead, GK3) by Philip Jong.
NEW Full transcript of Ingrid Heyn’s interview with Robert Holmes.
NEW The Bavaria article is now up.
NEW Yates poem: GK inspiration article is now up.
POSTCARD PETITION GK forum postcard petition to VUG; example text is here on the campaign site.
SIGN Our guestbook is waiting for your signature;
IMPORTANT! How you can help with the GK4 Campaign;
FORTHCOMING Rennes-le-Château; St George; The Templars.

English  ·  Deutsch  ·  Português  ·  Français  ·  Italiano  ·  Русский  ·  Español  ·  Norsk  ·  Česky  ·  ελληνικά  ·  עברית

Kdo je Gabriel Knight?

Gabriel Knight se narodil v New Orleansu 28. ledna 1963. O jeho dětství toho víme málo: nejspíše ho strávil se svými rodiči, Philipem Knightem a Margaret Templeton Knightovou, a prarodiči z otcovy strany. Popravdě, matčini rodiče nesouhlasily s jejím sňatkem s Philipem a nechtěli zůstávat ve spojení.

Gabrielovi bylo jenom pár let, když jeho rodiče zahynuli při tom, co prý byla automobilová havárie, a byl dále vychováván jeho babičkou z matčiny strany, “Babičkou” Knightovou. Nevíme, zda-li někdy potkal svého dědečka Henryho. Co však víme je to, že se na škole seznámil se svým dlouholetým přítelem Moselym, se kterým strávil spoustu času svého dětství a mládí poflakováním, a pak začal sám bydlet ve French Quarter v New Orleansu vedením malého knihkupectví na 313, Bourbon Street. Ve stejné době začal svou kariéru věčně zkrachovalého spisovatele píšícího o záhadách – jeho pracovna byl kumbálek v zadní části knihkupectví, místnost, která také současně zastávala funkci obýváku a ložnice. Žil také jako velký milovník: v jeho vztazích se ženami bylo jen pár, které dokázaly odolat jeho svodům, a každá jiná se vystavovala nebezpečí, že jí zlomí srdce odmítnutím mít s ní stálý vztah.

Vše se pro něj začalo měnit v roce 1993, kdy jeho potřeba pomocníka, který by mu pomohl vést knihkupectví, zatímco by se plně oddal psaní, byla příčinou vstupu Grace Nakimurové do jeho života. Byla nadanou studentkou univerzity v Yale, původem z New Yorku, z tradiční japonské rodiny. Grace, jež potřebovala oddych od svých studií, aby si ujasnila, co bude dále v životě dělat, a také peníze po tuto přestávku, se ozvala na Gabeův inzerát v novinách, byla přijata a šla pracovat do St. George's Rare Books.

V tom samém roce Gabriel pátral po nějakém inspirujícím materiálu pro jeho nejnovější román. Dostal svou příležitost, když ho Mosely seznámil se svým současným úkolem – případem Voodoo vražd. Se zápalem profesionálního detektiva se Gabriel přidal k vyšetřováním ve snaze shromáždit tolik materiálu k Voodoo, kolik mohl a nevědomky tak otevřel Pandořinu skříňku, s mnohem temnějším obsahem než by si sám kdy mohl představit.

Gabe totiž nejenže začal pátrat po stopách voodoo kultu vzývajícího zlého ducha se jménem Tetelo, ale též objevil, že je sám potomkem starobylého rodu německých Schattenjägerů – lovců stínů – jejichž úkolem je pronásledovat a hubit síly temna na tomto světě. Dějiny jeho rodiny byly svázány s Tetelininými přes rodinný talisman, jenž byl ztracen jedním z jeho předků, který jej dal Tetelo na konci strastiplného příběhu lásky a zrady. Gabriel musel tedy nejenom zastavit voodoo kult, ale také získat zpět talisman a zničit Tetelo. Co však nevěděl bylo to, že jeho jediná opravdová láska, Malia Gedde, byla potomkyní Tetelo a že byla posedlá tímto zlým duchem: zkáza Tetelo vedla nevyhnutelně k Maliině smrti, což způsobilo Gabeovi strašlivou bolest.

Avšak případ Voodoo vražd se ukázal být také požehnáním pro Gabrielův stav konta. Nejen, že se mu podařilo uzmout nějaké peníze z voodoo svatyně před jejím zánikem, ale také sepsal to, co prožil do knihy, jež se stala okamžitým románovým bestsellerem, zajišťujíc mu tak dostatek peněz k přestěhování se do starého rodinného sídla v Ritterbsergu v Německu, a k jeho opravě do jeho (nyní již upadající) původní vznešenosti.

 

DALŠÍ STRÁNKA

 

 

 

Valid XHTML 1.0!    Valid CSS!

 
|  Home  |  Kdo JE Gabe Knight?  |  Dosavadní průběh příběhu  |  Pokračování s GK4?  |  Jak můžete pomoci VY  |