Gabriel Knight... there are destinies we cannot avoid

NOVINKY

NEW The GK forum is ready; old VU forums closing.
NEW Norwegian translation of this site!
NEW “Cat hair moustache” puzzle – full exposé!
NEW Interview with Scott Bilas (technical lead, GK3) by Philip Jong.
NEW Full transcript of Ingrid Heyn’s interview with Robert Holmes.
NEW The Bavaria article is now up.
NEW Yates poem: GK inspiration article is now up.
POSTCARD PETITION GK forum postcard petition to VUG; example text is here on the campaign site.
SIGN Our guestbook is waiting for your signature;
IMPORTANT! How you can help with the GK4 Campaign;
FORTHCOMING Rennes-le-Château; St George; The Templars.

English  ·  Deutsch  ·  Português  ·  Français  ·  Italiano  ·  Русский  ·  Español  ·  Norsk  ·  Česky  ·  ελληνικά  ·  עברית

Proč potřebujeme GK4

Dávná tajemství a bizarní bestie, jimž se líbí temná noc a kterým chutná lidská krev; nebezpečí na ostří nože a vzrušení, hořká chuť porážky, temné a zmatené spletitosti lidské povahy, zákeřná bodnutí dýkou pod rouškou tmy a temná stvoření... Gabriel Knight, jako série, byla a je úžasným a nezapomenutelným průvodcem po některých z nejbáječnějších částí světa, zvláště však pak po některých z nejmocnějších a nejnebezpečnějších částech výplodů lidské fantazie. Zčásti horrorem, zčásti fantasy, zčásti historickou záhadou, je to dobrodružství s neustále se zlepšujícím citem pro rozplétání pomyslného klubka záhad, nitky po nitce. Gabe samotný je přitom tou nejskutečnější záhadou ze všech.

Série je dílem Jane Jensenové a vydaná Sierrou. Práva na ní nyní vlastní Vivendi Universal.

Vy, kdož jste hráli první tři hry, jste přeci obeznámeni s Gabeovým původem a historií jeho rodiny. Však přeci víte, že GK3 odhaluje původ dědictví Ritterů – ohromující odhalení.

Spoiler Přeci znáte velkolepý a hořký konec GK3, jenž končí Graciným sporným odchodem. Je těhotná, nosí v sobě Gabeovo dítě? Odcestovala do Indie? Je její rolí zplodit jeho syna, aby se stal dalším Schattenjägerem? Třetí díl končí s tolika nezodpovězenými otázkami. Jaké zlé síly se chystají na Gabea, nebo na toho, komu na něm nejvíc záleží? A pochopí Gabe konečně, že jeho jižanský šarm není náhražkou dospělosti?

Jane Jensenová již poznamenala, že plánuje GK4 na téma duchů, žalu, nedokončených věcí. S Jensenovou v čele takové téma jistě bude spojením velice složitých záhad, trochy náročného vyšetřování, velkého dobrodružství, nejspíše trochu té romance, a spousty okamžiků, při kterých bude běhat mráz po zádech. Lze si téměř představit – ale jen velmi matně (tak, jako kdyby samotná hra byla čirým duchem), jak propracovaná a velkolepá by tato adventura byla.

Upuštění od nedokončené série je urážkou skvělého spisovatelského nadání a (historického) výzkumu Jane Jensenové. Pro milovníky série to jsou muka, utnutý průběh chutné hostiny, protože víme, že náš hlad po poznání, které se skrývá v podstatě za záhadami, zůstane navždy neutišen, dokud nebude stvořen GK4. Potácíme se na kraji propasti, šílíme po rozřešení příběhu, jsme ztraceni ve tmě, obtížené mlhou, kam se lovec stínů nedokáže dostat... poněvadž hra nebyla vytvořena.

DALŠÍ STRÁNKA

 

 

 

Valid XHTML 1.0!    Valid CSS!

 
|  Home  |  Kdo JE Gabe Knight?  |  Dosavadní průběh příběhu  |  Pokračování s GK4?  |  Jak můžete pomoci VY  |