Gabriel Knight... there are destinies we cannot avoid

NOVINKY

NEW The GK forum is ready; old VU forums closing.
NEW Norwegian translation of this site!
NEW “Cat hair moustache” puzzle – full exposé!
NEW Interview with Scott Bilas (technical lead, GK3) by Philip Jong.
NEW Full transcript of Ingrid Heyn’s interview with Robert Holmes.
NEW The Bavaria article is now up.
NEW Yates poem: GK inspiration article is now up.
POSTCARD PETITION GK forum postcard petition to VUG; example text is here on the campaign site.
SIGN Our guestbook is waiting for your signature;
IMPORTANT! How you can help with the GK4 Campaign;
FORTHCOMING Rennes-le-Château; St George; The Templars.

English  ·  Deutsch  ·  Português  ·  Français  ·  Italiano  ·  Русский  ·  Español  ·  Norsk  ·  Česky  ·  ελληνικά  ·  עברית

Současný stav GK

Gabriel Knight 3 (Blood of the Sacred, Blood of the Damned) byl vydán v roce 1999 a hned se po něm dychtivě drásaly davy fanoušků z celého světa. Hra sice nebyla přijata zcela bez kritiky a byly řady potíží s enginem a grafikou – ale celkově vzato, třetí díl Gabriel Knighta byl přijat a oceněn. Zvláště vývoj děje byl zajímavý a přidal k záhadnosti Gabea samotného. Více nežli předtím bylo zřejmé, že Gabeovo místo v historii uvnitř světa GK bylo stěžejním a stalo se zajímavým námětem pro obdiv a mnoho debat.

Především však zanechal příznivce dále v touze a čekání na rozřešení strhujícího finále z GK3. Jane Jensenová, herní designérka, již zcela jistě měla v hlavě promyšlené a fascinující pokračování, a počítačoví hráči v té době doufali, že to nebude více než snad dva až tři roky, než se GK4 objeví k jejich spokojenosti.

Jenomže... roky ubíhaly... a adventury neutrpěly ani ne tak jako postupnými porážkami, jako spíš konečným a ponižujícím osudem těch, kterým ani nebyla dána šance se na herním poli projevit. Nic není tak ponižujícího jako být ponechán v záloze, zatímco ostatní spoluhráči venku si užívají dobré hry, a adventury bohužel byly odkázány na tu potupnou lavici pro nehrající, rezervy, pro ty, “co mají zůstat vzadu”. A kam to zaneslo Gabriela Knighta 4?

Na tu lavičku. Prostě jen... na tu lavičku.

Velké herní společnosti nedávají adventurám čas, prostředky, nedovolí jim chytit druhý dech nebo prostor k vývinu. Drží práva na staré klasické hry, ale nic s těmito právy nedělají. A to je velká škoda, protože tu vždycky bylo dost hráčů zajímajících se o klasické hry, aby se vyplatilo je vyrábět.

Ne, že by snad nebylo prohlášení o tom, že Gabriel Knight 4 bude vytvořen. Bylo provedeno nespočet pokusů prosadit jeho výrobu, nepočítaje těch v diskusích Jane Jensenové a Roberta Holmese se Sierrou a nejspíš i s Vivendi. Příznivci nebyli nečinní – těžko spočítat, kolik přesně bylo založeno petic a kolik e-mailů se poslalo Vivendi se žádostí o vytvoření GK4.

Svádí to k tomu pokrčit rameny a říct, “Už se udělalo dost. Nepodaří se to.” A jsou tací fanoušci, kteří tak učinili, skleslí z dosavadního neúspěchu. Jenže příběh Gabriela Knighta je tak fascinující, tak promyšleně a napínavě od Jane Jensenové vyprávěný, že je to víc než jen ostuda, že ještě nebyla vytvořena další hra z GK série.

To se nedá tolerovat.

 

DALŠÍ STRÁNKA

 

 

 

Valid XHTML 1.0!    Valid CSS!

 
|  Home  |  Kdo JE Gabe Knight?  |  Dosavadní průběh příběhu  |  Pokračování s GK4?  |  Jak můžete pomoci VY  |