Gabriel Knight... there are destinies we cannot avoid

NOVINKY

NEW The GK forum is ready; old VU forums closing.
NEW Norwegian translation of this site!
NEW “Cat hair moustache” puzzle – full exposé!
NEW Interview with Scott Bilas (technical lead, GK3) by Philip Jong.
NEW Full transcript of Ingrid Heyn’s interview with Robert Holmes.
NEW The Bavaria article is now up.
NEW Yates poem: GK inspiration article is now up.
POSTCARD PETITION GK forum postcard petition to VUG; example text is here on the campaign site.
SIGN Our guestbook is waiting for your signature;
IMPORTANT! How you can help with the GK4 Campaign;
FORTHCOMING Rennes-le-Château; St George; The Templars.

English  ·  Deutsch  ·  Português  ·  Français  ·  Italiano  ·  Русский  ·  Español  ·  Norsk  ·  Česky  ·  ελληνικά  ·  עברית

Pomozte s Kampaní za GK4

Je tu mnoho cest, jimiž může jedinec pomoci Kampani za Gabriela Knighta 4. Ne každá z nich je okamžitě zřejmá – některé jsou, ale ostatní jsou svým založením nepatrnější. Tady je pár způsobů, kterak může jediný člověk či skupina pomoci v tomto úsilí:

1. První, a asi nejzřejmější krok – napište dopis (e-mail či klasický) Vivendi Universalu.

2. Pokud dokážete navrhovat webovské stránky nebo je máte,

(a) vytvořte stránky příznivců GK. Umístěte na ně odkaz na Kampaň za GK4, a určitě do nich vneste zajímavý a jedinečný obsah, aby měli lidé důvod je navštěvovat a také se k nim vracet;
(b) vytvořte blog a zmiňte se o Kampani za Gabriela Knighta 4 jako o důležité věci. Případně se můžete zmínit o článcích, jenž jsou na stránkách Kampaně za GK4 a/nebo na ně odkazovat, citovat z nich, atd. Čím více bude návštěvníků, kteří si přijdou přečíst naše články, budou a zůstanou zaujmuti Kampaní, tím lépe;
(c) vytvořte blog o GK, který bude úplně zaměřen na pomoc v našem přemlouvání Vivendi k vydání GK4, a prosím nezapomeňte připojit odkaz na Kampaň za GK4 ;
(d) přidejte odkaz na Kampaň za GK4, ať už na vaše existující webovské stránky nebo váš blog!

3. Vyprávějte ostatním A pište e-maily ostatním o sérii her Gabriel Knight a o Kampani za Gabriela Knighta 4. Mluvené slovo je důležité a možná budete příjemně překvapeni počtem a rozmanitostí lidí, které zaujmou hry Gabriel Knight, i když třeba nikdy předtím žádnou počítačovou hru nehráli. Pokud si přečetli Šifru mistra Leonarda (neboli Da Vinciho kód), hry Gabriel Knight můžou být právě tou věcí, která jim otevře nový svět zábavy a nové zájmy. Zapojte do projektu svou rodinu – tato Kampaň nabere spád díky účasti, nadšení a představivosti lidí z celého světa. Kdokoliv, kdo má zájem nám pomoci, kdo přichází s určitými nápady, které může provést, nebo prostě se zajímavými myšlenkami, o nichž si myslí, že je můžeme zkusit začlenit do kampaně, je více než srdečně vítán k tomu, aby své nápady vyjádřil v e-mailu pro koordinátora projektu Kampaně za GK4 anebo i k jiné dobrovolné činnosti.

4. Nabídněte své služby jako korektor článků, jako překladatel (chceme mít hlavní stránky tohoto webu přístupné v několika jazycích), nebo poradce. Nejsme tak namyšlení, abychom ignorovali návrhy na zlepšení. Potřebujeme vaši pomoc a účast. Prosím, pošlete e-mail koordinátorovi projektu Kampaně za GK4, pokud máte zájem a můžete nám pomoci touto cestou.

5. Staňte se pomocníkem ve vyhledávání podkladů pisatelům článků pro Kampaň za GK4. Pokud jste dobří v ověřování a poskytování informací, zvláště pak z původních zdrojů, pak pro nás máte cenu zlata. Prosím, napište e-mail koordinátorovi projektu Kampaně za GK4 pro dobrovolné přihlášení.

6. Jestliže umíte dobře psát (co se mluvnice a slohu týče):

(a) napište článek/články pro web – prosím, napište e-mail koordinátorovi projektu Kampaně za GK4 s myšlenkami daného tématu a vybraný úryvek z textu;
(b) napište článek/články pro internetové magazíny (webziny) o počítačových hrách – čtěte více;
(c) napište článek/články pro tištěná média – časopisy o počítačových hrách, místní noviny, přední noviny, cokoliv, nač si vzpomenete – čtěte více;
(d) napište recenze filmů, knih, hudby a her pro Kampaň za Gabriela Knighta 4. Recenzované dílo by se nějak mělo vztahovat ke Gabrielu Knightovi – obsahovat záhady, historické hádanky, nadpřirozeno nebo metafyziku (upíři, vlkodlaci, duchové), nebo něco takového. Přečtěte si naše současné recenze jako příklady stylu a nápadů, a vaše recenze prosím e-mailujte na adresu koordinátora projektu Kampaně za GK4.

7. Najděte střípky původních obrázků, kreseb, předloh a hudby z GK pro web. Toto je extrémně důležité; naše pozornost je soustředěna na Gabriela Knighta, a čím více relevantního obsahu (zvláště toho co-je-těžko-k-sehnání) máme, tím lépe. Prosím cokoliv, co najdete a není ještě na našich stránkách pošlete v e-mailu koordinátorovi projektu Kampaně za GK4. V případě materiálu zajištěného autorským právem prosím usilujte o povolení od vlastníka autorských práv nebo poskytněte informace pro kontakt tohoto držitele autorských práv.

8. Pokud umíte kreslit nebo máte talent na grafiku:

(a) vytvořte kresbu pojímající Gabriela Knighta či jiné aspekty z her;
(b) vytvořte tapety na plochu (tzv. wallpapery) ke stažení pro fanoušky GK - především s námětem Gabriela Knighta 4 nebo této Kampaně;
(c) pomozte nám s vytvořením výstupního "balíčku pro veřejnost" (publicity pack), s nímž bychom se chtěli podělit s hráči, pro které je GK zatím poměrně neznámý. Prosím, napište e-mail koordinátorovi projektu Kampaně za GK4, abyste se mohli připojit k týmu, který na této věci pracuje.

9. Jestliže umíte dobře komunikovat s lidmi v přímém styku:

(a) staňte se součástí týmu “zvýšení pozornosti o GK”. Ať už jste kdekoliv na světě, pokud jste blízko k obchodu s počítačovými hrami, můžete si promluvit s kupujícími o Gabrielu Knightovi. Můžete roznášet “balíček pro veřejnost” (prozatím je jenom v zárodku) a veďte rozhovor tak, abyste zvýšili potenciální poptávku po Gabrielu Knightovi 4;
(b) zúčastněte se průzkumové studie na téma GK4. Prosím, informujte e-mailem koordinátora projektu Kampaně za GK4 pro ukázání vaší ochoty a schopnosti se zapojit. To, co nejvíce potřebujeme, jsou ochotní spolupracovníci, jenž nám můžou pomoci dále prorazit.

10. Jste dobrým organizátorem? Pokud ano, a pokud vaši přátelé, známí a jiní lidé z vašeho okruhu, kteří by se mohli zajímat o GK, mají tu ochotu a nadšení se zapojit, proč nezvážit následující? (Nezapomeňte na vašich akcích fotit a poslat e-mail koordinátorovi projektu Kampaně za GK4 pro umístění fotek na našich stránkách.)

(a) Uspořádejte GK párty – řekněte lidem, ať se oblečou jako postava z GK, zařaďte do programu nejrůznější věci vztahující se ke GK (hudbu spjatou s tajemnem, soutěž ve vymyšlených zadáních pro SIDneyho, hraní Trivial Pursuitu založeném na GK či podobné hry, atd.), a podávejte jídlo, které je spojeno s GK.
(b) Založte GK burzu, nebo burzu s adventurami. Zjistěte, zda nejsou další lidé ve vašem okolí, kteří by měli zájem o účast, zájem o spolupráci s jejím provozem, atd. Jestliže je zaměření širší (spíš adventury obecně než jen GK), možná se vám podaří zaujmout více lidí.
(c) Vytvořte Trivial Pursuit založený na GK , nebo hrajte GK Scrabble (používejte slova spojená s GK). Pozvěte lidi na Noc GK her a zahrajte si jakoukoliv hru založenou na GK, která vás napadne.

11. Víte něco o přípravě průzkumu veřejného mínění na profesionální úrovni? Potřebujeme vaši pomoc! Prosím, napište e-mail koordinátorovi projektu Kampaně za GK4 a spočítáme dobu, kdy o tom můžeme chatovat a vymýšlet nejlepší zpracování a otázky.

12. Znáte nějaký jiný herní internetový magazín (webzin), který ještě nemáme uvedený v našem seznamu? Pak o něm chceme vědět! Prosím pošlete e-mail koordinátorovi projektu Kampaně za GK4 s URL magazínu, podrobnostmi ke spojení s osobou pověřené pro kontakt a s kontaktem prostřednictvím e-mailu.

13. Založte petici za Gabriela Knighta 4 (získejte podpisy ve vašem okolí i jinde – shánějte je z co nejširší oblasti, kterou můžete pojmout) a pošlete ji Vivendi. Měli byste také podepsat internetovou petici na webu obdivovatelů GK GK4ever. Popisy polí ve formuláři petice jsou sice napsány v němčině, jsou tam však snad jen dvě slova, která by nemusela být jasná. Ty dvě tlačítka pod polem pro komentář – “Eintragen” a “Felder löschen” – znamenají “Odeslat” a “Vše smazat”.

14. V KAŽDÉM PŘÍPADĚ proveďte tyto věci:

(a) Pište do našeho GK blogu. Odpovídejte na již existující zápisky, nebo napište svůj vlastní jako fanoušek GK, či jej pošlete jako postava ze hry toužící se objevit v GK4. Může to být jakkoliv krátké nebo dlouhé. Ale blogujte! A prosím, dělejte to pravidelně.
(b) Podepište se v naší knize hostů. Proč? Protože až budeme kontaktovat Vivendi, budeme mít tak dostatečně impozantní knihu hostů na to, abychom jim ukázali, jaký je zájem o vydání GK4, a tím také potenciální kupující.
(c) Pošlete e-mail všem, co znáte, o kampani, sdělte jim jak můžou pomoci. To zvýší informovanost o GK, přiměje lidi hrát starší hry, a zvýší potenciální publikum pro Gabriel Knight 4, až (jestliže) bude vydán.
(d) Pište do GK fóra. Pište o tom, jak byste si přáli, aby udělali GK4, a napište vlastní GK povídku, přečtěte si povídky od ostatních fanoušků a napište na ně ve fóru svůj komentář, rozepište se o svých zážitcích, jež jste měli s GK, cokoliv – pokud jen se to vztahuje ke GK. To dá najevo Vivendi, že GK je STÁLE ŽIVÝ a že je tu obrovská komunita, která touží po další hře.
(e) Popovídejte si v místnosti pro chat. Ta zatím ještě není zcela v provozu, ale je to ve vašich silách, aby se tak stalo. Stačí se přihlásit, vstoupit, a jen tak tam “tvrdnout”. Nemusí tam být nikdo, se kterým by se dalo začít - ale můžete nám pomoci, aby se tak stalo. Doporučte sem ostatním zajít. Plodné diskuse o tom, jak lze zvýšit pozornost o GK a podnítit vytvoření GK4, se tak můžou konat v reálném čase, a nejlepší nápady se mohou uchytit – e-mailujte své nápady na adresu koordinátora projektu Kampaně za GK4.

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0!    Valid CSS!

 
|  Home  |  Kdo JE Gabe Knight?  |  Dosavadní průběh příběhu  |  Pokračování s GK4?  |  Jak můžete pomoci VY  |