Gabriel Knight... there are destinies we cannot avoid

NOVINKY

NEW The GK forum is ready; old VU forums closing.
NEW Norwegian translation of this site!
NEW “Cat hair moustache” puzzle – full exposé!
NEW Interview with Scott Bilas (technical lead, GK3) by Philip Jong.
NEW Full transcript of Ingrid Heyn’s interview with Robert Holmes.
NEW The Bavaria article is now up.
NEW Yates poem: GK inspiration article is now up.
POSTCARD PETITION GK forum postcard petition to VUG; example text is here on the campaign site.
SIGN Our guestbook is waiting for your signature;
IMPORTANT! How you can help with the GK4 Campaign;
FORTHCOMING Rennes-le-Château; St George; The Templars.

English  ·  Deutsch  ·  Português  ·  Français  ·  Italiano  ·  Русский  ·  Español  ·  Norsk  ·  Česky  ·  ελληνικά  ·  עברית

Současný stav GK

Viděli jsme oživení zájmu o přesně ty prvky Gabriela Knighta, které ho dělají tak úžasným. Historické záhady, staletí konspirací, templáři, upíři, temná stvoření, velké zlo, mocné dobro, váhající hrdina, hrozivá tajemství, náboženské prvky, dávné a záhadné – a nikdy, opravdu nikdy nebyly tyto prvky ve hře vyprávěny lépe než v Gabrielu Knightovi. Také několik knih použilo těchto elementů ve srovnatelné úrovni – Jane Jensenová je skvěle nadanou spisovatelkou jejíž dílo, bylo-li by propagováno stejnou měrou jako třeba to od Dana Browna, by prozradilo, jak prostě báječné jsou její talenty ve srovnání s ostatními.

Ale obrovská popularita Šifry mistra Leonarda (Da Vinciho kódu) by aspoň měla ukazovat jednu věc – je čas vytvořit Gabriela Knighta 4. Na to ovzduší všeobecného názoru již dospělo. Zájem o tento herní žánr nikdy nebyl tak vysoký. Popravdě, je to téměř k vzteku, jak se napodobitelé rojí v tolika oblastech. Proč tedy nenechat Gabriela Knighta pokračovat? Proč ne? Má tu moc být v tomto odvětví nikoliv napodobitelem, nýbrž vůdcem, stejně tak jako jít až na pomezí s jinou literaturou, a to cestou úžasné, oduševnělé poezie a lyriky.

Povzbuzeni velkou popularitou tohoto žánru, jenž je zčásti historickou záhadou, zčásti horrorem, zčásti fantasy, příznivci her série Gabriel Knight, kteří spolu pravidelně komunikují na oficiálním GK fóru spravovaném Vivendi, poslali před pár měsíci Vivendi dopis, v němž poukazují na všechny důvody, proč by další GK hra byla senzačním nápadem. Tento dopis byl také částečně odezvou na návrh jednoho kontaktu z Vivendi, takže zde je naděje, že dopis podnítil alespoň malou diskusi uvnitř společnosti.

Veliké úsilí bylo a stále je vynakládáno skupinou fandů, kteří vytvořili stránky příznivců pro GK, jmenující se GK4ever: součástí jejich webu je petice, možná dosud nejlépe zorganizovaná petice ze všech.

Z důvěryhodného zdroje přišla zpráva, že je vážně projednávána další hra ze série Gabriel Knight. Kvůli důvěrnému stavu věci přesně nevíme, kým a za jakých okolností tato diskuse probíhá. Může jenom říci, že nic nevyvrací fakt, že je to dostatečně vážná diskuse k tomu, aby bylo zapotřebí diskrétnosti. Mohli bychom spekulovat, že je to jednání mezi Jane Jensenovou, Robertem Holmesem a Vivendi – nemůžeme si však jen vystačit s myšlenkou, že je to právě tohle, co se děje. Opakuji – zatím můžeme pouze spekulovat, a přestože jsme obdrželi potvrzení, že tato jednání probíhají za důvěrných podmínek, nemůžeme vyvozovat nic dalšího.

Obezřelý optimismus.

Stalo se něco jiného, co mělo vliv na celou adventurní komunitu - Vivendi dalo svolení pro hru vytvořenou příznivci založenou na herní sérii King's Quest, nazvanou The Silver Lining. To bylo v přímé odezvě na mraky dopisů, článků, e-mailů, blogů obdivovatelů a dalšího, spočívajícího v smluveném a silně zastoupeném úsilí všech příznivců KQ.

 

PŘEDCHOZÍ STRÁNKA    DALŠÍ STRÁNKA

 

 

 

Valid XHTML 1.0!    Valid CSS!

 
|  Home  |  Kdo JE Gabe Knight?  |  Dosavadní průběh příběhu  |  Pokračování s GK4?  |  Jak můžete pomoci VY  |